Hybridní Solární Sada je určena pro RD se spotřebou vyšší než 10 MWh/rok s minimálním denním provozem.

16 kusů krystalických panelů, které jsou umístěny na střeše domu generují při dopadu slunečních paprsků stejnosměrné napětí. Panely jsou umístěny na lehké hliníkové konstrukci, které je uchycena do konstrukce střechy.

Solarní sady

16 ks panelů

Solarní sady

Výkon 5,28 kWp

Solarní sady

RD se spotřebou do 10 MWh/rok

Pomocí solárního kabelu jsou FV panely propojeny s třífázovým asymetrickým hybridním střídačem – měničem napětí, který transformuje stejnosměrné napětí na střídavé. Měnič napětí je poté přes rozvaděč s jistícími prvky připojen k domovním rozvodům. Asymetrický střídač dokáže napájet každou fázi takovým výkonem, jaký je aktuální odběr (maximálně však 1,66kW/fáze).

V době, kdy svítí slunce systém dodává do domovních rozvodů elektrickou energii, čímž snižuje odběr elektrické energie domu z distribuční sítě a šetří Vaše náklady za elektřinu. V případě, kdy je výroba FV vyšší než spotřeba domu, například v dopoledních hodinách, měnič tento přebytek automaticky zaznamená a nadbytečnou energii ukládá do lithiové baterie. Minimální kapacita akumulátoru je 1,75 kWh / 1,25 kWp. Tuto uloženou energii je poté možné využít v době, kdy nesvítí slunce, například ve večerních hodinách. Tento proces je zcela automatický a nevyžaduje žádnou obsluhu.

Po doplnění systému rozvaděčem BackUP, střídač umožňuje funkce EPS, tedy funkci záložního zdroje při výpadku el. sítě.

https://www.solarnisady.cz/wp-content/uploads/2020/03/on-grid-1f.jpg
Máme připravena i jiná řešení

Další naše řešení

Informace z našeho oboru

Zajímavosti