Solární sada slouží pouze pro ohřev teplé vody. Systém pracuje v ostrovním režimu, tudíž nevyžaduje připojení k distribuční síti. Pro běžnou čtyřčlennou domácnost je návratnost 4 – 6 let.

 

Popis funkce

Pomocí solárního kabelu jsou FV panely propojeny s regulátorem ohřevu  a následně propojeny s topným tělesem ohřívače teplé vody. Není nutná výměna bojleru.

 

Panely + konstrukce

Fotovoltaické panely, které jsou umístěny na střeše domu, generuje při dopadu slunečních paprsků stejnosměrné napětí. Panely jsou umístěny na lehké hliníkové konstrukci, která je v případě sedlové střechy uchycena do konstrukce střechy anebo je použita tzv. zátěžová konstrukce, to v případě, kdy se jedná o rovnou střechu.

Použity jsou monokrystalické panely Sunova Solar s výkonem 460 W o rozměrech 1 904 x 1 134 mm.

Na přání zákazníka můžeme vyměnit hliníkový rám panelu a nosnou konstrukci za designové provedení v černé barvě.

 

Regulátor ohřevu

Regulátor ohřevu Solar Kerberos se doporučuje pro topná tělesa s příkonem 2 – 2,5 kW. Obsahuje dotykový displej a monitoring výroby. Regulátor je připojen k domovní elektrické síti, toto připojení je funkční v případě kdy slunce nesvítí. Na přání je možné použít regulátor s výstupem i pro sekundární topné těleso.

 

Předrealizační obhlídka

Podrobnosti týkající se instalace jsou se zákazníkem konzultovány při návštěvě našeho obchodního zástupce, ještě před zahájením instalace. V rámci této prohlídky jsou navrženy kabelové trasy, prostory pro umístění technologie, uchycení a umístění FV panelů na střeše domu atd

 

Solarní sady

Bez připojení k distribuční síti

Solarní sady

Panely Sunova Solar 460 Wp, regulátor ohřevu vody Solar Kerberos

Solarní sady

Slouží pouze pro ohřev teplé vody

https://www.solarnisady.cz/wp-content/uploads/2023/06/kerberos-1.jpg
Máme připravena i jiná řešení

Další naše řešení

Jsme Vám k dispozici

Potřebujete poradit?